Sťažuje si dieťa na boľavý chrbát? Zistite, či má vhodný matrac

Zariaďujete izbu pre bábätko alebo už máte doma pubertiaka? Preto aby dieťa mohlo dobre spať, potrebuje kvalitný matrac a vybrať vhodnú detskú matrac nie je vôbec jednoduché. Dieťa sa rýchlo vyvíja a v každom svojom rastovom období potrebuje inú matrac, aby sa zabezpečila dostatočná opora pre chrbticu a jeho telo sa mohlo dobre vyvíjať. Matrac by mal byť preto pevná a zodpovedajúce veku a váhe dítěte.V dnešnom článku sa sústredíme na výber správneho matraca pre tých najmenších aj odrastenejšie deti.

Druhy matracov 
Dnešný trh ponúka nepreberné množstvo rôznych matracov napr. Latexové, kokosové, penové atď. Veľmi luxusný detské matrace sú vyrobené zo 100% prírodného latexu. Hitom posledných rokov sa stali kokosové matraca. Penové matrace sa vyznačujú dobrou tuhosťou a sú najlacnejšie.

Matrac pre bábätká a malé deti
Malé děti tráví hodně času v postýlce a to nejen v noci, ale i ve dne. Špatná matrace nezajistí dítěti správnou anatomickou polohu páteře během spánku, a proto nemůže dojít k uvolnění těla a kvalitnímu odpočinku. Pro děti se doporučuje středně tvrdá až tvrdá matrace. U měkké matrace hrozí syndrom náhlého úmrtí kojenců. U dětských matrací je zbytečné zónování, protože děti nespí na jednom místě v posteli. Zapomínat bychom neměli ani na dobré odvětrávání, aby v ní docházelo ke správné cirkulaci vzduchu. Výhodou navíc je snímatelný a pratelný potah, který ochrání matraci.

Detská latexový matrac DOMINIKA
Jedná sa o veľmi kvalitný matrac zo 100% prírodného latexu navrhnutú presne podľa potrieb dieťaťa. Vyniká svojou elasticitou a tvarovou stálosťou. Navyše sú poťahy ošetrené výťažky z rastliny Aloe vera a sú antibakteriálne.

Detský matrac Biotex-KOKOS
Jedná sa o luxusné detskú matrac vyrobenú z netkanej textílie Biotex v kombinácii s ovčou vlnou a kokos-latexové dosky. Tento progresívny materiál spolu s celkovou konštrukciou spĺňa tie najprísnejšie požiadavky na zdravý spánok.

Matrac detská NAOMI 100% prírodný latex + kokos + Biotex
Tento matrac ma 3vrstvý systém, ktorý umožní ideálny anatomiké prispôsobenie krivke tela a zaistí stálu cirklulaci vzduchu. Môžete si vybrať tvrdčí stranu z Biotex alebo mäkšie stranu z latexu. Súčasťou matraca je aj poťah silver protect s antibakteriálnymi účinkami.

Matrace pre väčšie deti a školákov
Keď deti odrastú postieľkam, nastal čas pre kúpu novej väčšie matraca. Školáci už túži po väčšom súkromí a so zariaďovaním nového izby je potrebné myslieť aj na nový matrac, ktorá zaistí zdravý rast a pohodlie pri spaní. Teraz sa investícia do zdravého spania časom vráti, pretože niektoré veľmi kvalitný matrac vydrží pri správnom zaobchádzaní a údržbe aj 15 rokov.

Matrac VISCO FLEX 
Jedná sa o luxusné sendvičovú matrac s nosnosťou 120 kg a výškou 20 cm. Viscoelastická pena zaručuje priedušnosť a tvarovú stálosť. Matrac sa dokonale prispôsobí obrysom tela vďaka kvalitnému jadru so 7 zónami a špeciálnou konštrukciou má ortopedické vlastnosti. Poskytuje oporu v ramennej, bedrový a panvovej oblasti. Súčasťou je aj luxusný poťah, ktorý je obohatený o výťažok z Aloe vera.

Matrac PUR FLEXI ALOE VERA
Vysoko elastická zdravotné matrace so 7 zónami a antialergickým poťahom z výťažky Aloe vera. Je vyrobená z 2 rôznych komfortných pien, ktoré zaisťujú ortopedické vlastnosti matraca. Matrac má tvrdšie aj mäkšie stranu a zaisťuje vysoký komfort pri spaní.


Matrac PUR COMPACT ALOE VERA
Tento matrac je veľmi obľube u zákazníkov. Vyniká dobrou cirkuláciou vzduchu, ortopedickými a hygienickými vlastnosťami. Súčasťou je aj antibakteriálny poťah prešitý termorourem pre lepší odvod vlhkosti a odvetrávanie matraca.

a správny výber matraca pre dieťa si nechajte dostatok času. Nájdite si kvalitného a prevereného výrobca matracov, ktorý vám poradí a poskytne aj záruku na matrac. Navštívte nielen internetové stránky, ale aj kamenný obchod. Medzi také výrobca patrí aj firma Grossmann matrac, ktorý je trhu už viac ako 20 rokov. A ak máte doma atypickú posteľ, táto spoločnosť vám vyrobia matrac presne na mieru.