Čím môžu prekvapiť pružinové matrace?

Všetko sa vyvíja a modernizuje. Tak je to našťastie aj u pružinových matracov, ktoré od doby svojho vzniku prešli rozsiahlou zmenou. Už nejde o typ matracov, ktoré sa rýchlo preleží, a pri pohybe ste cítili každú pružinu. Dnešná podoba pružinových matracov ponúka komfort, oporu a zaručí vám kvalitný spánok bez bolestí chrbta.
Pružinová alebo taštičkový matrac?
 
V dnešnej dobe sa stretávame s pružinovými a taštičkovými matracmi. Oba typy výrobkov sa skladajú z pružín. Klasický pružinový matrac má okolo 200 pružín rovnakej veľkosti. Taštičkové majú okolo 400 až 500 rôzne tuhých kovových alebo plastových pružín. Každá pružina je zvlášť zabalená do netkanej textílie tzv. Taštičky, ktoré umožňujú reagovať na tlak tela a optimálne rozložiť jeho hmotnosť.
 
Taštičkové matrace je možno tiež zónovať. Stretnúť sa môžete teda aj s matracmi, ktoré disponujú 7 zónami, pretože každá pružina kopíruje telo zvlášť, takže sa matrac prirodzene prispôsobí tvaru chrbtice. Pre vyšší komfort a ešte lepšie ortopedické vlastnosti obsahuje matrace rôzne druhy pien napr. Kvalitné PUR penu, pamäťovou či studenou penou, ktoré sa adaptujú telu a rovnomerne rozloží váhu tela.
 
Ortopedický matrac Tamara Latex Royal - jadro je tvorené zo špeciálnych ortopedických taštičkových pružín (cca 765 ks v rozmere 90 x 200)
 
Pružinové a taštičkové matrace - cenovo prijateľné riešenie s vysokou kvalitou
 
Aké ďalšie výhody majú pružinové a taštičkové matrace? Vďaka svojej konštrukcii nimi dobre cirkuluje vzduch, preto sú odolné voči výskytu roztočov, plesní a baktérií. Sú cenovo dostupné, znesú aj vysokú záťaž (ich nosnosť môže byť až do 150 kg). Ďalšou výhodou je dlhá životnosť a tvarová stálosť. Sú vhodné pre lamelové rošty s ideálnym rozostupom lát max. Do 4 cm, aby nedošlo k poškodeniu pružín. Pružinové ani taštičkové matrace nie sú určené pre polohovateľné rošty. Pre každodenné spanie je vhodnejší taštičkový matrac. Klasický pružinový matrac je skôr určená pre príležitostné spanie napr. na chate alebo chalupe.
 
Ortopedický matrac Simona Latex (11 cm vysoké jadro z pružín BONELL s priemerom drôtu 2,4 cm)
 
Práve kombinácia s modernými materiálmi podporuje zdokonaľovanie výroby pružinových matracov, ktoré sú kvalitné a radí sa k tým najlepším na trhu. Ich moderná podoba vám zaistí pohodlný a kvalitný spánok. Prednosťou je aj ich nízka obstarávacia cena. Na kompletnú ponuku pružinových aj taštičkových matracov sa môžete pozrieť na e-shope.