Sendvičové matrace - ľahké, vzdušné a cenovo prijateľné

Neviete, či sa vám bude dobre spať na mäkšie alebo tvrdšie matrac? Bojíte sa, že si vyberiete zle? Všeobecne platí, že ľudia s nižšou váhou by mali vyberať matrac mäkšie a tí, ktorí vážia viac, majú siahnuť radšej po tej tvrdšie. Možným riešením by pre vás mohli byť sendvičové matrace, ktoré sú zložené z niekoľkých vrstiev rôznych typov pien a tvoria tzv. Sendvič. Tieto vlastnosti zaručujú výber z viac stupňov tvrdosti, čím sa minimalizuje riziko zlej voľby tuhosti matraca.
 
Poďme sa teraz bližšie pozrieť, čo ďalšieho nám môžu sendvičové matrace ponúknuť.
 
Sendvičové matrace sa vyrábajú v kombinácii s rôznymi materiálmi, aby sa docielilo čo najväčšieho komfortu pri spaní. Na ložnej ploche sa väčšinou nachádza pamäťová pena, ktorá reaguje na teplotu a tlak. Pamäťová pena sa vyznačuje hustou štruktúrou, napriek tomu je vzdušná, pretože v nej dochádza k dobrej cirkulácii vzduchu. Spodná časť sendvičové matrace tvorí napr. Studená pena, taštičkové pružiny, PUR pena apod. Sendvičové matrace sa vyznačujú tvarovou stálosťou a ľahkosťou, preto sa dobre premiestňujú. Nespornou výhodou je aj nižšia obstarávacia cena oproti iným matracom. Moderné riešenie pre sendvičové matrace predstavuje tvarovanie PUR peny do tzv. Nopov, ktoré podporujú uvoľnenie preťaženého svalstva. Vďaka špeciálne členěnému povrchu matraca nedochádza k otlakom a vrchnú časť pokožky sa dobre prekrvuje. Tento druh matracov zaručuje výborné ortopedické vlastnosti, ktoré poskytnú dokonalú oporu chrbtici.
 
Sendvičový matrac Donau Pur s nosnosťou 120 kg: Každá strana matraca má inú tuhosť, takže si môžete vybrať, či vám viac vyhovuje tvrdšie alebo mäkšie variant.
 
Luxusná sendvičová matrac Ortopedy Maxi najvyššej kvality visco matracov. Pre výrobu sú použité len tie najkvalitnejšie materiály súčasnosti, ktoré neobsahujú formaldehyd.