Matrace zo 100% prírodného latexu - to najlepšie na trhu

Latexové matrace boli doteraz vyrábané zo zmesi prírodného a syntetického latexu. 100% prírodný latex však matracom prepožičiava jedinečné vlastnosti.

Aké sú požiadavky na súčasné matrac?

Ideálny matrac by mala spĺňať nasledovné:
  • poskytovať správnu oporu telu v akejkoľvek pozícii a dokonale sa mu prispôsobiť,
  • nesmie nikde tlačiť,
  • poskytovať teplotný komfort v zime aj v lete,
  • mala by mať antibakteriálne vlastnosti,
  • dobre odvádzať ľudský pot,
  • byť kvalitné,
  • tvarovo stabilný,
  • zachovať si požadované vlastnosti po dobu užívania,
  • byť vyrobená z prírodných materiálov, aby sa z nej neprenášali chemikálie.
Rozhodne toho nie je málo, čo by mala správna matrac spĺňať. Myslíte si, že taká neexistuje? Ale áno! Je jej matrac, na ktorú bol využitý 100% prírodný latex a ktorý toho ponúka aj oveľa viac.
 

100% prírodný latex je novinkou

100% prírodný latex je novinkou na trhu. Je to jediný latex na svete s nulovou uhlíkovou stopou (CO2 neutrálne). Výroba tohto materiálu prebieha v Guatemale, a to revolučnou metódou vulkanizácie za pomocou rádiofrekvencie.

Matrac uspokojí tých menej náročných i najnáročnejších užívateľov. Je ideálny pre všetkých, ktoré si chcú dopriať pohodlie a myslia na svoje zdravie. Veľkou výhodou je odolnosť proti plesniam a baktériám. Preto sú tieto matrace vhodné pre citlivé osoby, alergikov i astmatikov. Každému zabezpečí optimálnu mäkkosť a maximálnu oporu chrbtici. Od tohto matraca môžete očakávať lepšiu cirkuláciu vzduchu a vetranie materiálu, vyššiu elasticitu v podobe dokonalejšieho nasávanie a vytláčanie vzduchu a tiež oveľa lepší odvod vlhkosti.

Najväčšou prednosťou matracov z tohto materiálu je prírodný charakter a dokonalá elasticita. Vďaka tomu sa pohybuje životnosť týchto matracov až 20 rokov, s tým, že si zachovajú vlastnosti i tvarovú stálosť (pri správnom zaobchádzaní). Žiadne iné matrace nevydrží takto dlho. Jednoznačne sa jedná o najkvalitnejšie luxusní matrace, ktoré pritom nie sú až toľko cenovo náročné. Stačí si ich zaobstarať priamo u výrobcu, ktorým je napríklad Grossmann, spol. s.r.o.

100% prírodný latex s chladivým efektom

Spomenutá spoločnosť sa zaoberá výrobou matracov už od roku 1999. Neustále sa vo výrobe zdokonaľuje, inovuje svoje produkty a prináša nové modely matracov. Okrem novinky - 100% prírodného latexu - ktorý už k výrobe využíva, chystá tiež variant s chladivým efektom. Tento latex obsahuje chladivé částičky, ktoré pri kontakte s pokožkou príjemne chladí. Takéto matrace sú teda ako stvorené do horúcich letných nocí alebo pre osoby, ktoré sa nadmerne potia.