Luxusný matrac pre kvalitnejší spánok

Pre dobrý a kvalitný spánok potrebujete tú najlepšiu matrac, ktorá vám zaručí, že sa každé ráno budete prebúdzať oddýchnutí a svieži. Prinášame vám dnes niekoľko tipov a rád, ako si vybrať tú správnu matrac práve pre vás.

Zaobstarať si ideálny matrac nie je bohužiaľ nič jednoduché. Pri výbere matraca musíte vziať do úvahy vašu hmotnosť, vek a mnoho ďalších parametrov. Správne zvolená matrac môže uľaviť od bolesti chrbta, kĺbov a skvalitniť celkový spánok. Každý člen rodiny by si mal vybrať matrac podľa svojich individuálnych potrieb.

Základnými kritériami pre výber matraca sú: tvrdosť, materiál, rozmery a nosnosť, životnosť matraca a pod. U väčšiny predajcov sa rozdeľuje tvrdosť matraca do 4 základných kategórií (veľmi mäkká, mäkká, tvrdá a veľmi tvrdá).

Najdôležitejším faktorom v tejto kategórii je telesná hmotnosť. Tvrdšie matrace volia predovšetkým muži, mäkké preferujú ženy a starší ľudia.

Matrace sa vyrábajú z najrôznejších materiálov. Rozlišujú sa latexové, pružinové, penové, ktoré sa vyrábajú z rôznych druhov pien s rôznymi vlastnosťami (PUR matrace, z bio peny, studenej peny a pod.). Pri výbere matraca je potrebné si uvedomiť, že dĺžka matraca má presahovať majiteľa o 20-25 cm. Do výšky by mala mať matrac aspoň 15 cm. U tenších matracov hrozí, že sa rýchlejšie preleží a telu neposkytnú správnu podporu.

Životnosť matraca sa počíta na 5-10 rokov podľa použitých materiálov. Z hygienického hľadiska je vhodné meniť matrac každých 7 rokov.

Zárukou kvalitného matraca je tiež preverený výrobca, ktorý vám poradí a pomôže s výberom. Medzi také spoločnosti patrí tiež Grossmann matrace, kde majú v ponuke nepreberné množstvo matracov (antibakteriálne, latexové, pur, sendvičové, pružinové a pod.). Stačí si vybrať tú najlepšiu a najvhodnejšie pre vás. Môžete si zvoliť klasické rozmery (90x200, 140x200, 160x200), ale aj atypické rozmery (80x200, 70x190), a ak vaša posteľ má úplne odlišné rozmery, nie je ani táto skutočnosť problém. Bez akýchkoľvek príplatkov vám takou matraci firma Grossmann matrace vyrobí. Spoločnosť má kamenné predajne v Opave, Pardubiciach, Prahe, Ostrave a Brne, kde si môžete vyskúšať, či vám matrac vyhovuje, tak ako má. Doprava zadarmo po celej ČR a SK je samozrejmosťou.

Zo širokej ponuky firmy vám teraz pre inšpiráciu predstavíme niekoľko luxusných matracov.

Latexový matrac Ergonomic Latex Maxi nosnost 150 kg. Táto veľmi luxusný matrac najvyššej kvality je kombináciou studenej peny a 100% latexu.
 
Latexový matrac Jana 100% Latex je veľmi obľúbená a žiadaná. Súčasťou je aj antibakteriálny poťah Tencel, ktorý vám predĺži životnosť matraca. Poťah sa dá zložiť a vyprať.
 
Matrac studená pena SOFT SOJA HR je vysoko luxusný sendvičový matrac a vďaka svojim vlastnostiam sa radí medzi najkvalitnejšie matrace.
 
Matrac latexová Xena 100%. Jedná sa luxusný model, u ktorého boli použité len najkvalitnejšie materiály.
 
Matrac latexová LATEX AIR COMFORT je luxusný sendvičový polohovateľná matrac najvyššej kvality. Je kombináciou vysoko kvalitné peny a 100% latexu.
 
Matrac latexová MEDEO LATEX sa radí medzi luxusné sendvičové polohovateľné matrace najvyššej kvality. Súčasťou matraca je aj antibakteriálny poťah SILVER.