Luxusné spanie za veľmi dostupnú cenu

Matrac je jedným z najdôležitejších prvkov v spálni. Spánok ovplyvňuje náš deň aj celý život. Napriek tomu výbere matraca nevenujeme dostatok pozornosti. Ak sa zle vyspíme, nebudeme mať v priebehu dňa toľko energie a časom sa môžu dostaviť aj zdravotné problémy. V článku predstavíme matrace, ktoré sú zárukou zdravého spánku. Ich vyššia nákupná cena - avšak nie tak astronomická ako u iných predajcov - je kompenzovaná dlhšou zárukou.

Absolútnou špičkou vo svete matracov sú latexové matrace

Ak chceme zhodnotiť, ktoré modely sú na slovenskom trhu tie najlepšie, potom sem rozhodne patrí tie latexové, najmä tie, ktoré sú vyrobené za 100% prírodného latexu. Latex sa oproti iným materiálom používaných na výrobu matracov vyznačuje enormne vysokou elasticitou, takže sa dokonale prispôsobí krivkám vášho tela. Naviac má vynikajúce ortopedické vlastnostia poskytuje tak správnu oporu chrbtici v akejkoľvek polohe. Vyznačuje sa tvarovou stálosťou, ktorú si zachováva po 25 rokov a vďaka ktorej je jej životnosť veľmi dlhá. Ďalšou veľkou výhodou je aj skvelá priedušnosť, pri ktorej dochádza k prirodzenej cirkulácii vzduchu a netvoria sa tak žiadne plesne, nemnožia baktérie ani roztoče. Je tedy vhodná aj pre alergikov a astmatikov. Prírodný latex ako jediný materiál na svete neobsahuje žiaden uhlík, vďaka svojej revolučnej metóde vulkanizácie za pomocou rádiofrekvencie. Latex je tiež extrémne odolný voči rôznym deformáciám.

Jednou z možných variantov je matrac s názvom Xena. Je jednou z tých najlepších matracov, ktorú spoločnosť Grossmann matrace ponúka za bezkonkurenčnú cenu. Na jej výrobu sú využité len prírodné materiály - okrem 100% latexu je ním kokosové vlákno a tiež špeciálny materiál Biotex, s vysokým podielom ovčej vlny, ktorý sa podieľa na vynikajúcom odvodu vlhkosti von z matraca a tvorí tvrdé vzdušné jadro matraca. Model ponúka vyváženie mäkkosti latexu s dokonalou elasticitou, oporou tela, pružnosťou a tvarovou stálosťou. Zaisťuje optimálnu podporu chrbtici i regeneráciu svalstva počas odpočinku. Matrac Xena má snímateľný prateľným antibakteriálnym poťahom Tencel, ktorý je vyrobený z prírodnej celulózy, ktorá absorbuje vlhkosť aj pachy a zároveň v lete odvádza prebytočné teplo, teda chladí, v zime naopak úniku tepla zabraňuje a hreje. Je citlivý k pokožke a prirodzenou cestou zamedzuje množeniu baktérií.
Medeo latex je sendvičový polohovateľná matrac najvyššiu kvality, tvorená kombináciou studených pien a 100% prírodného latexu. Latex disponuje značnou pružnosťou a po stlačení sa vracia späť do pôvodného stavu. Tým umožňuje dokonalú podporu celému telu a extrémnu odolnosť voči deformáciám. Otvorená bunková štruktúra latexu tu znamená stálu cirkuláciu vzduchu, ktorá napomáha udržať ideálne teplotné pohodu. Matrac s nosnosťou 130 kg a zárukou na jadro 6 rokov môžete mať za výhodnú cenu.
 
Aj kojenec pre svoj správny rast a vývoj potrebuje kvalitný spánok, ten môže zabezpečiť matrac Dominika zo 100% prírodného latexu. Použitý prírodný latex vyniká bodovou elasticitou a štruktúrou tvorenou milióny jednotlivých buniek, ktoré nasávajú okolitý vzduch a prispievajú k prirodzenej cirkulácii vzduchu okolo tela. Matrac je opatrená poťahom, ktorý obsahuje výťažok z Aloe Vera, ktorá má pozitívny vplyv na pokožku ľudského tela a navyše pôsobí antibakteriálne. Exkluzívne látka s vysokým obsahom bavlny je prešitá termorounem, ktoré zaručuje veľmi dobré vetranie.
 

Aj matrac z pamäťovej peny patrí na vrchol rebríčka

Okrem latexových matracov sú veľmi obľúbené aj matrac z tzv. Pamäťové alebo tiež lenivej peny. Správny názov tohto materiálu je pena viscoelastická a materiál ako taký bol pôvodne vyvinutý vedci z NASA pre kozmonautov, avšak neskôr sa skvele uplatnil aj v iných odboroch a hlavne teda pre výrobu matracov. Pena sa dokáže dokonale prispôsobiť tvaru tela a vytvoriť tak dokonalú oporu chrbtice v akejkoľvek polohe. Pre svoje vynikajúce ortopedické vlastnosti a tvarovú stálosť sa odporúča aj osobám dlhodobo pripútaným na lôžko. Zvyčajne sa používa v kombinácii rôznych tuhosťou pamäťovej peny alebo v spojení s inými penami.

Príkladom môže byť matrac Visco Calipor Clima, luxusné sendvičový matrac, na ktorej výrobu boli použité tie najkvalitnejšie materiály súčasnosti neobsahujúce formaldehyd. Základ tvorí 8 cm vysoká päťzónový viscoelastická pena strednej tvrdosti v kombinácii s 2 cm peny Calipore pre dosiahnutie dokonalého odvetranie a 10 cm studenej peny s vyššou tvrdosťou. Matrac teda ponúka dve rôzne tvrdosti, čím sa zavďačí väčšiemu počtu užívateľov. Navyše má maximálnu nosnosť 140 kg, takže ju môže využiť skoro každý. Poťah matraca je z materiálu Tencel, ktorá je prešitý termoplastickým termorounem. Pri náraste teploty sa vlákno tzv. Otvára a odvádza vlhkosť aj prebytočné teplo. V chladnom prostredí sa naopak "zatvára", a tak jemne hreje. Antibakteriálne vlákno navyše absorbuje telesnú vlhkosť až o 50% viac oproti bavlne. Ak si nie ste istí, či je matrac pre vás vhodná, nie je nič jednoduchšie, než ju osobne vyskúšať v niektorej z predajní.

Studená pena matrace Visco Calipor Soja je obohatená o výťažok obsahujúce sóju, vďaka ktorej je jej povrch veľmi flexibilný. Na model Calipor Soja aj Visco Calipor Clima je poskytovaná predĺžená 10-ročná záruka v prípade jadra matraca.
Matrac Visco medeo silver zo sedemzónové viscoelastickej peny je doplnená flexibilný studenou penou o tvrdosti H3 a tiež studenou penou o tvrdosti H2. Celá ložná plocha je profilovaná kombináciou masážnych nopkov a hlbokého profilu, ktorý v miestach najväčšieho zaťaženia podporujú uvoľnenie svalstva. Viscoelastická pena vyniká vysokou priedušnosťou a tvarovou stálosťou, ktorá je zárukou kvalitného spánku a nedochádza tak k žiadnym otlakom obmedzujúcim krvný obeh. Látka na poťah je upravená technológiou Silver protect, pri ktorej sa do nej napustí nanočastice striebra, látka potom vyniká veľmi vysokými antibakteriálnymi účinkami. Poťah je príjemný na dotyk, priedušný a prateľný.
 
 

Medzi luxusné viscoelastické matrace radíme aj vrchné matrace Thermo Visco. Funguje ako prístelok, ktorú možno ľahko zbaliť a vziať ju so sebou na cesty, dovolenku či koľaj.
 

Zástancovia studenej peny nájdu svojich favoritov

HR pena, z anglického High resiliance, je vyšším druhom polyuretánových pien, ktorá je vyrábaná technológiou za studena. Štruktúru studenej peny tvorí otvorená dvanásťstena bunková štruktúra, ktorá zaisťuje vysokú priedušnosť matraca. Matrace zo studených pien sú povestné svojou dlhou životnosťou a ich tuhosť závisí na objemovej hustote peny a jej odolnosti proti stlačeniu.
Vysoko luxusné sendvičovým matracom Soft Soja HR, ktorá je tvorená veľmi elastickou studenou penou o rôznych gramážach, môže svojou kvalitou nahradiť aj latexové matrace. Svojimi vlastnosťami sa radí medzi najkvalitnejšie matrace. Jadro je zložené z komfortných pien studených pien s veľmi jemnou štruktúrou buniek a podielom prírodného, ​​nemodifikovaného sójového oleja.
Žltá pena - lôžková plocha - je vhodná vďaka obsahu sójového oleja pre letné obdobie. Ponúka vysokú objemovú hmotnosť a nízky odpor proti stlačeniu, čím zaručuje vysoký komfort a vynikajúcu tvarovú stálosť. Tmavo červená pena - stred matrace - potom garantuje vysokú nosnosť matraca až 140 kg. A fialová pena - dolná časť matraca - je hlavnou nosnou stranou matraca. Pre poťah bolo opäť využité materiálu Tencel, ktorý v zime hreje av lete chladí. Zároveň má antibakteriálne účinky a hodí sa aj pre alergikov a astmatikov. Na jadro matraca, je opäť poskytnutá predĺžená záruka, v tomto prípade je to 5 rokov.


Studená pena Médeo HR ponúka ložnú plochu kombinovanú hlbokým profilom, ktorý v miestach najväčšieho zaťaženia podporuje uvoľnenie svalstva a masážnymi nopky. Studená pena vyniká výraznou priedušnosťou a tiež tvarovou stálosťou. Je zárukou kvalitného spánku, počas ktorého nedôjde k žiadnym otlakom, ktoré by mohli obmedziť krvný obeh.

Všeobecne sa udáva, že človek strávi v posteli tretinu svojho života. Urobte správny krok k zdravým chrbtu, kvalitnému spánku a regeneráciu celého tela v jeho priebehu už dnes a presvedčte sa, že aj vstávanie môže byť príjemné a vy sa budete celý deň cítiť svieži a oddýchnutí, maximálne nabití energiou.
Matrace, ktoré sme predstavili, dokazujú, že pomer kvality, tvarovej stálosti, komfortu a ceny je veľmi priaznivý. Ceny sú naozaj bezkonkurenčné a Grossmann matrac je výrobca, ktorý svojmu odboru naozaj rozumie a uspokojí potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov, čo dokladá aj zlatý certifikát "overený predajca".