Informácie

Pracie symboly poťahov matracov:

Výrobok sa môže prať v práčke pri teplote pracieho kúpeľa najviac 60 ° C. Mechanické pôsobenie, plákanie pri postupne klesajúcej teplote vody a odstreďovanie zodpovedá šetrnému programu práčky.

Výrobok sa nesmie sušiť v bubnovej sušičke.

Teplota spodnej plochy žehličky nesmie byť vyššia ako 150 °C.

Výrobok sa môže chemicky čistiť tetrachloreténem (perchloretylénom), benzínom, trifluortrichlóretanom alebo fluortrichlormetanem obvyklými postupmi čistenia.

Pružinové matrace

je vhodné položiť na pevný drevený rošt, rovnú dosku s otvormi. Nemožno ich polohovať prípadne len veľmi obmedzene. Klasický pružinový matrac obsahuje cca 180 pružín zo špeciálnej ocele spojených v pružiace kostru. Tá je potom obalená ďalšími vrstvami, ktoré zabraňujú vychýlenie pružinového jadra a zároveň chráni obalové vrstvy matraca proti mechanickému poškodeniu. Tzv. obalové vrstvy sa skladajú z protialergických materiálov, ušľachtilých druhov vĺn a jemnej bavlny prvej akosti. U tzv. Taštičkových matracov sú jednotlivé pružiny menšie, je ich podstatne viac (cca 400) a sú obalené do "taštičiek", takže každá pružinka pracuje samostatne. Pruží lepšie ako "klasická" pružinový matrac.

Matrac zo studenej peny

nová technológia výroby polyuretánovej peny vyrábaná za studena. Pri výrobe studenej peny nepoužívame formaldehyd, ani iné škodlivé látky. Vyznačuje sa vysokou pevnosťou, pružnosťou a vzdušnosťou. Tá je oveľa väčšia ako u bežných PUR pien. Vďaka nej matrac ľahko odvetrávajú absorbovanú vlhkosť, čím obmedzujú výskyt roztočov, ktorí potrebujú k životu a množeniu vlhké prostredie. Studená pena má ďalej vďaka svojej pevnosti veľmi dlhú životnosť, tvarovú stálosť a vynikajúce ortopedické vlastnosti. Predĺžená záruka na tieto matraca je 5 rokov.

Latexové matrace

Je vyrábaný najmodernejšou metódou odlievanie latexu do foriem zabezpečuje rovnaké vlastnosti matraca na celej ploche. Latex sa vyznačuje vysokou mäkkosťou, ktorá dáva zákazníkom veľmi príjemný pocit pri ležaní. Latexové matrace sú odporúčané odborníkmi pre svoje výborné ortopedické vlastnosti. Vďaka svojej mäkkosti sú vhodné na polohovacie rošty. Súčasne je latex veľmi vzdušný, čím ľahko odvetráva vlhkosť, rovnako ako studená pena. Predĺžená záruka na tieto matraca je 5 rokov

Lenivá pěna

Viscoelastická pena s vysokou hustotou s tvarovou pamäťou. Reaguje na telesnú teplotu a v závislosti na teplote mení hustotu. Vďaka efektu pomalého vracania sa pena dokonale prispôsobí tvaru tela po celej ploche matraca a drží ho v optimálnej polohe, čo zamedzuje prevracanie sa počas spánku. Svojou mäkkosťou dodá telu veľmi príjemný pocit pri ležaní. Týmto spánok dostáva rozmer skutočnej regenerácie a odpočinku. Lenivá pena tiež zabraňuje vzniku preležanín u dlhodobo ležiacich osôb. Matrace kombinované s touto penou revolučná technológia zaručuje najvyšší komfort pri odpočinku. Predĺžená záruka na tieto matraca je 5 rokov.

Biotex

Netkaná textília s kombináciou ovčej vlny -jedinečný materiál pre výplňovou funkčnú vrstvu matracov Bezkonkurenčná vzdušnosť, ideálne viaže vlhkosť a rýchlo sa jej zbavuje (až o 30% ako bežné používané materiály) má lepšiu priepustnosť pre vzduch a vodnú paru a vynikajúce mechanické vlastnosti. Ideálne anatomické prispôsobenie krivke tela napomáha k optimálnej regeneráciu celého tela. Tento moderný a progresívny materiál spolu s celkovou konštrukciou jednotlivých matracov spĺňa tie najprísnejšie požiadavky kladené na zdravé spanie. Po ukončení životnosti matraca je recyklovateľný bez zaťažovania životného prostredia. Predĺžená záruka na tieto matrace sú 3 roky.


Ďalej viac informácií:

Výroba matracov
Poťahy matracov
Pojmy a materiály
Ako vybrať matrac 
Odborník radí, ako na výber kvalitné matrace
Matrace zo 100% prírodného latexu - to najlepšie na trhu
Postele z masívu Grossmann
Luxusné spanie za veľmi dostupnú cenu
Záruka kvalitného spánku
Sťažuje si dieťa na boľavý chrbát? Zistite, či má vhodný matrac
Manželské matrace 180 x 200 cm lacno? nie je problém
Aké matrace s rozmermi 160 x 200 cm a za najlepšie ceny dnes zoženiete?
Luxusný matrac pre kvalitnejší spánok
Komfort počas spánku vďaka luxusným matracom Grossmann
Chytro zariadená spálňa pre zdravý spánok
Aktuálna ponuka manželských postelí z borovicového masívu
Kúpte si výhodne manželskú posteľ z masívneho dreva
Nová posteľ s roštom a matracom vo výhodnom posteľovom sete
Zdravé spanie pre deti vďaka posteliam z masívneho dreva
Postele z prírodného dreva za skvelé ceny
Manželské postele z prírodného dreva - to pravé do vašej spálne
Zháňate novú posteľ? Teraz zaobstaráte výhodne v komplete s matracom i roštom
Nemôžete zohnať matrac atypických rozmerov? Skúste českého výrobcu matracov Grossmann
Výhodný nákup matrace 140 x 200 cm? Vieme kde!
Matrac 90 x 200 cm, rôzne druhy za bezkonkurenčné ceny
Sendvičové matrace - ľahké, vzdušné a cenovo prijateľné
Čím môžu prekvapiť pružinové matrace?

Pravidlá súťaže Facebook

MATRACE, POSTELE, ROŠTY

ZASIELANIE NOVINIEK

NAŠE PREDAJNE

;